W dzisiejszych czasach firmy prześcigają się w wymyślaniu atrakcji na event, targi czy konferencję które oferują na wynajem. Możliwości jest mnóstwo, niemal nieskończona liczba.
Wirtualna Rzeczywistość i gogle VR na wynajem, Fotobudka, GifBudka, Symulator Rajdowy to tylko kilka przykładów popularnych atrakcji na imprezę firmową.
 
Każdy kto organizuje imprezę firmową, targi czy konferencję chce aby przy jego stoisku ustawiała się kolejka zainteresowanych. Wirtualna Rzeczywistość na wynajem na evencie to poniekąd odpowiedź na potrzeby organizatora. Poniżej przyjrzymy się bliżej temu tematowi pokazując jej wady i zalety.
Wirtualna Rzeczywistość to stosunkowo nowa technologia i w brew pozorom mało kto miał na sobie gogle VR – już to powoduje chęć zatrzymania się przy stoisku gdzie są gogle i chociażby przyjrzenia się temu.

Gry i aplikacje stworzone na VR są bardzo realistyczne i świetnie oszukują nasz błędnik. W rzeczywistości siedzimy na krześle w sali konferencyjnej a w wirtualnej rzeczywistości jedziemy kolejką górską. Co czujemy? Czujemy przeciążenia i napływ adrenaliny bo nasz mózg jest z nami na kolejce górskiej i w 100% w to wierzy. To właśnie pozytywne emocje i uśmiech na twarzach osób które założyły Gogle VR na wynajem sprawia, że kolejka zainteresowanych przy stoisku stale się powiększa.

 

Wirtualna Rzeczywistość na wynajem nadaje się na niemalże każdą imprezę. Gier i aplikacji na różnego rodzaju gogle VR (np. HTC VIVE, Samsung Gear Vr czy Oculus Rift) zostało stworzone setki. Dzięki czemu pakiet rozrywki z VRem można przygotować indywidualnie pod każde wydarzenie. Naszym zdaniem to właśnie ta różnorodność jest największą zaletą VRu. Powoduje, że wirtualna rzeczywistość to super atrakcja na każdy event.

Teraz przyjrzymy się VRowi od tej drugiej strony? Do czego można się przyczepić?

 

Tak jak ze wszystkim tak i z VR trzeba dawkować z umiarem. Wirtualna rzeczywistość to świetna zabawa, która daje dużo pozytywnych emocji. Jednakże po około godzinie ciągłego grania można odczuć delikatny dyskomfort oczu. Należy wtedy chwilę odpocząć, objawy dość szybko mijają – i całe szczęście bo atrakcji na VR jest bardzo dużo. W przypadku gdy ktoś decyduje się na wynajem VR na event – zainteresowanych jest na tyle dużo, że i tak każda sesja trwa maksymalnie 5 minut, gdyż kolejka zainteresowanych stale się powiększa. W związku z tym jest to raczej bolączka prywatnych użytkowników siedzących dużo w VR.
Wirtualna rzeczywistość (w przypadku niektórych gogli)wymaga sporej ilości miejsca. Powodem tego jest konieczność rozstawienia stacji śledzących gogle po przekątnej tworząc pole minimum 2,5 na 2,5 metra. Jednakże w przypadku gdy na evencie organizator nie dysponuje duża ilością miejsca świetnie sprawdzają się gogle na Smartphone (najlepsze to Samsung Gear VR by Oculus). Na rozstawienie takiego stanowiska potrzeba tyle miejsca ile zajmuje krzesło lub wygodna pufa. Gogle VR Samsunga są bardzo dobrze dopracowane i zostało wydanych setki ciekawych gier także według naszej opinii są to najlepsze gogle VR z wykorzystaniem smartphone’a.

 

Odpowiadając na tytułowe pytanie – Wirtualna rzeczywistość na wynajem na event, targi, konferencję imprezę firmową to strzał w dziesiątkę. Na pewno przyciągnie tłumy zainteresowanych, którzy od stoiska odejdą z uśmiechem na twarzy.